Sötét mód: ezért lehet szüksége rá a te weboldaladnak is
Megmutatjuk, miért érdemes egy weboldalt úgy tervezni, hogy az alap design mellett sötét mód is választható legyen a felhasználók számára.
Szövegek
Az egyik legfontosabb tényező a weboldaladon, az olvashatóság. Minden más tervezet hasztalan, ha a weboldaladon a szövegek nem, vagy nehezen olvashatóak. A legjobb minőségű monitorokon is nehezebb és lassabb olvasni, mint a nyomtatott sajtóban, vagy a könyvekben.
Lehetőség szerint ne használj háttereket a szövegek alatt, mert szinte teljesen ellehetetlenítik az olvashatóságot. A betű és a háttér színe legyen élesen ellentétes, a legalkalmasabb színkombináció a fehér háttéren a fekete betű, ezt hívják pozitív szövegnek.
Alkalmas a fekete háttéren a fehér szöveg megjelenítése is (ezt negatív szövegnek hívják), de ennek olvashatósága már gyengébb és szokatlanabb az előbb említettnél.
Használj nagyobb, a gyengébben látók és az idősek számára is könnyen olvasható betűméretet. A nyomtatott sajtóban az emberek többsége kedveli a talpas betűket, de ezek a monitoron rosszabb minőségben jeleníthetőek meg, ezért nehezebben olvashatóak. Javasolt a talp nélküli, egyszerű és megszokott betűtípusok használata, mint Pl.: Verdana.
Nem javasolt hosszasan alkalmazni a CSUPA NAGY BETŰS SZÖVEGEKET, MERT EZEK LASSABBAN OLVASHATÓAK, mint a normál betűkkel írtak.
A dizájnosság kedvéért néhány címszót rendezhetsz középre, de a hosszabb szövegek estén ez az elrendezés nehezen olvasható a többségnek, ezért a szöveges tartalmakat célszerű balra igazítani.
Ne használj mozgó és villogó szövegeket, mert ezek zavaróak és a többség nem olvassa el az ilyen információkat.
Képek használata
Célszerű olyan képeket használni, melyeket rólad, a Te tevékenységedről, a Te irodádról, vagy telephelyedről készíttettél. Amennyiben ilyenek nincsenek természetesen kisebb mennyiségben STOCK fotók is alkalmazhatóak.
Ha képeket használsz fontos, hogy szorosan a tartalomhoz illőek legyenek, mert felesleges oda nem illő képekkel összezavarni a látogatókat és lassítani a betöltődést.
A képeket célszerű nem csak leméretezni, de optimalizálni is (a legkisebb minőség romlás mértékéig), hogy minél gyorsabb betöltődést érjen el a weboldalad.
A képek feltöltésekor, beillesztésekor célszerű kitölteni a képaláírást (alt tagot), mert ez erősíteni fogja a keresőoptimalizáltságodat.
Videók használata
A videók
Mégsem használja a weboldalak többsége!
Mi a Youtube-ra való videó feltöltéseket ajánljuk, mert az ide feltöltött videók:
Ahhoz hogy a Youtube videód jól optimalizált legyen, az alábbiakat kell tenned:
A weboldaldba ágyazáskor előnyösebb, ha nem a megosztási linkkel ágyazod be a Youtube videót, hanem a beágyazási kóddal, mert ennél beállíthatod, hogy a videó lejátszása után ne jelenjenek meg további videók. (Pl: konkurenseid videói)
Letölthető dokumentumok
A PDF, a WORD, EXCEL stb. nem arra vannak kitalálva, hogy a neten böngésszék ezeket, ráadásul a megnyitásukhoz programokra is szükség van, melyek vagy vannak telepítve a látogatóid eszközein, vagy nincsenek.
Ezért fontos, hogy ilyen dokumentumokat csak akkor tegyél közzé, ha ezeket valóban a gépen való használatra, vagy az esztétikusabb kinyomtathatóság (Pl.: PDF), kedvéért teszel közzé.
Kérlek küldj visszajelzést a szavazatoddal!
Eddigi szavazatok száma: 400
%
Igen
%
Nem
Megmutatjuk, miért érdemes egy weboldalt úgy tervezni, hogy az alap design mellett sötét mód is választható legyen a felhasználók számára.
Megmutatjuk, miért nem érdemes egy sikeres üzleti weboldal létrehozása során az ingyenes vagy olcsó megoldásokban gondolkoznod.