Hogyan szerkesztheted a weboldalad tartalmát?

A weboldalad üzemeltetéséhez az egyik legfontosabb eszközöd lesz az úgynevezett tartalomkezelő rendszer. (adminisztrációs felület, CMS) A tartalomkezelő rendszer segítségével létrehozhatsz új menüpontokat, rögzíthetsz szöveges tartalmakat, képeket illeszthetsz be, videó galériákat hozhatsz létre, vagy letölthető dokumentumokat helyezhetsz el a weboldaladon.
A weboldal témakörétől függően ezen a felületen töltheted fel a termékeidet, vagy Pl.: ha ingatlanközvetítő vagy az ingatlanjaidat, vagy ha építőipari céged van, akkor a referencia projektjeidet, stb. Elvárhatod, hogy a tartalomkezelő rendszered segítségével a weboldalad valamennyi tartalmi elemét tudd szerkeszteni és bővíteni.
A dizájn és a tartalmi elemek elrendezése nem alapfeltétel mert ezen feladatokat érdemesebb szakemberre bízni, de vannak olyan tartalomkezelő rendszerek, melyekkel ezekkel a feladatok is elvégezhetőek.
Az egyedi fejlesztésű tartalomkezelő rendszer
Érdemes ezeket a rendszereket választani, ha különösebb informatikai ismeretek nélkül szeretnéd szerkeszteni a weboldalad tartalmát, vagy ha egyedi megoldások leprogramozását akarod megrendelni.
Előny:
- Pontosan olyanra alakítható, ami a Te elvárásaidnak megfelelő. Nincsenek, olyan funkciók melyeket nem használsz ki, ezért átláthatóbb és a kezelése jóval egyszerűbb lehet, mint a nyílt forráskódú társaiké.
- Az oldal pont annyit tud, amennyit kell, nincsenek felesleges funkciók, Emiatt nincs több ezer felesleges programsor sem, így a rendszer gyorsabb betöltődésű lehet.
- A zárt forráskód általában biztonságosabb.
Elvárás:
- Elvárás hogy az egyedi fejlesztésű rendszer is moduláris felépítésű legyen és könnyen fejleszthető.
- Legyen alkalmasak más programokkal való kommunikációra. Pl.: hírlevél küldő szoftverekkel, bankkártyás fizetési rendszerekkel, számlázó programokkal, stb.
Célszerű egyeztetni a szolgáltatóval a mai igények mellett a jövőbeli célokat is.
Egyeztesd milyen úton - módon tudod elsajátítani a tartalomkezelő rendszer használatát! Kérj DEMO videót, vagy oktató anyagot Nézd, meg milyen felületet fogsz kapni a tartalmaid szerkesztéséhez.
Hátrány:
- Amennyiben megszakad a kapcsolatod a szolgáltatóval, nehéz lesz olyan szolgáltatót találnod, aki átveszi a weboldalad üzemeltetését, vagy továbbfejlesztését. (Nyílt forráskódú weboldal esetén nagyobb esély van rá, hogy valaki továbbvigyen egy meglévő projektet, de erre sem egyszerű szolgáltatót találni. Nem lehet tudni, hogy a másik programozó mit, milyen logika alapján alakított ki. Emiatt felelőséggel továbbvinni egy már meglévő projektet ritkán nyereséges üzlet. Törekedni kell arra, hogy olyan partnert találj, akire hosszú távon számíthatsz.)
- A szolgáltató tapasztaltságától függ, hogy mennyi megoldás van már kifejlesztve, mennyi esetleges új igényt kell a nulláról felépítenie.
Javaslat:
Amennyiben olyan tartalomkezelő rendszert szeretnél, melynek használatához különösebb informatikai ismeretekre nincs szükséged, rengeteg lefejlesztett modullal rendelkezik és könnyen harmonizálható más rendszerekkel is, úgy a saját termékünket a Webrakéta tartalomkezelő rendszert javaslom. Annak érdekében, hogy nagyon könnyedén eltudd sajátítani a tartalomkezelő rendszer használatát online videós oktató anyagokkal segítjük a munkádat!
Nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszerek
Számos nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszer áll rendelkezésére a felhasználóknak, de a legismertebbek Pl.:
- WordPress
- Joomla
- Drupal
- Stb.
Ismereteink szerint a legnépszerűbb 2017 ben a WorPress tartalomkezelő rendszer. (A Webrakéta Kft ben mi is ezt a rendszert használjuk a saját fejlesztésű, egyedi tartalomkezelőnk mellett.)
Előny:
- Rengeteg lefejlesztett modul áll rendelkezésre, melyekre ha szükséged van, ingyenesen, vagy néhány dollárért hozzájuthatsz és telepíthetsz a weboldladba.
- Többszázezer webfejlesztő folyamatosan fejleszti, alakítja a rendszert, melynek köszönhetően az előbb említett modulok is elérhetővé válnak.
- Alacsonyabb összegért juthatsz hozzá egy ilyen alap weboldalhoz, sőt ha jártas vagy az informatikában akár magad is feltelepítheted és elsajátíthatod a kezelését.
Elvárás:
Amennyiben szolgáltatóval készítetted a weboldaladat,
- Elvárhatod, hogy ne csak a sablon által nyújtott megjelenést tudja feltelepíteni, hanem igény esetén értsen ezek kibővítéséhez vagy átalakításához is.
- Ugyanez vonatkozik a modulokra is. Értsen annyira az adott tartalomkezelő rendszerhez Pl.: WordPresshez, hogy ne okozzon számára gondot, bármely modul feltelepítése, vagy a weboldalad más programokkal való harmonizálása Pl.: hírlevél küldő szoftverek, bankkártyás fizetési rendszerek, számlázó programok, stb.
Kérj részletes felvilágosítást, milyen technikai lehetőségek állnak rendelkezésre az Internetes ügyfélszerzésed kialakításához.
Célszerű egyeztetni a szolgáltatóval a mai igények mellett a jövőbeli célokat is.
Hátrány:
- A rengeteg funkció miatt laikusok számára nehezebben áttekinthető, bonyolultabb tartalomkezelő rendszer. A számos lehetőség miatt, mely már az alaprendszerben is megtalálható, a hozzá nem értő könnyen „elállíthatja” a korábban működő funkciókat.
- Problémák jelentkezhetnek a program frissítésekor.
- A szabadon hozzáférhető forráskód miatt az internetes bűnözők gyakrabban / könnyebben indíthatnak támadást az ilyen típusú weboldalak ellen.
- Túl sok file-t, kódot tartalmazhatnak, melyek lassíthatják az oldal betöltődési sebességét, ezáltal a Google keresési eredményeiben is hátrébb kerülhetnek.
Javaslat:
Akkor válassz nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszert, ha jártasabb vagy az informatikában és a sok funkció nem fog gondot okozni. Ezt a megoldást érdemes választanod akkor is, ha a kiszemelt szolgáltató ebben dolgozik, ebben rendelkezik széles körű ismeretekkel.
0 hozzászólás